Committees

Program Committee (preliminary)

  • Ittai Abraham (Intel)
  • Vitaly Aksenov (City University of London)
  • Dan Alistarh (ISTA), Chair
  • Hagit Attiya (Technion)
  • Naama Ben-David (Technion)
  • Janna Burman (Paris-Saclay University, LISN)
  • Armando Castañeda (Universidad Nacional Autónoma de México (UNAM))
  • Yi-Jun Chang (National University of Singapore)
  • Bogdan Chlebus (Augusta University)
  • Shir Cohen (Cornell)
  • Peter Davies-Peck (Durham University)
  • Laxman Dhulipala (University of Maryland and Google)
  • Michal Dory (University of Haifa)
  • Faith Ellen (University of Toronto)
  • George Giakkoupis (INRIA Rennes)
  • Seth Gilbert (National University of Singapore)
  • Alexey Gotsman (IMDEA)
  • Siddhartha Visveswara Jayanti (Google Research)
  • Mohsen Lesani (University of California, Santa Cruz)
  • Julian Loss (CISPA Helmholtz Center for Information Security)
  • Yannic Maus (TU Graz)
  • Alessia Milani (Aix-Marseille University)
  • Giorgi Nadiradze (Aptos)
  • Dennis Olivetti (Gran Sasso Science Institute)
  • Rotem Oshman (Tel-Aviv University and Princeton University)
  • Peter Robinson (Augusta University)
  • Joel Rybicki (HU Berlin)
  • Jared Saia (University of New Mexico)
  • Thomas Sauerwald (University of Cambridge)
  • Christian Scheideler (University of Paderborn)
  • Stefan Schmid (TU-Berlin)
  • Lili Su (Northeastern University)
  • Jukka Suomela (Aalto University)
  • Marko Vukolic (Protocol Labs)
  • Leqi Zhu (ISTA)

Organizing Committee

  • Alexey Gotsman, IMDEA Software Institute, Spain
  • Antonio Fernández Anta, IMDEA Networks Institute, Spain
  • Yannic Maus, TU Graz, Austria (Workshops Chair)
  • William K. Moses Jr., Durham University, UK (Publicity Chair)

Steering Committee

  • Jukka Suomela, Aalto University, Finland (Chair)
  • Hagit Attiya, Technion, Israel (Vice-Chair)
  • Christian Scheideler, University of Paderborn, Germany
  • Rotem Oshman, Tel Aviv University, Israel
  • Seth Gilbert, NUS, Singapore
  • Yannic Maus, TU Graz, Austria